Volkan Atasever

mühendislik, edebiyat, retro computer, yazılım, şiir, nümismatik, bilişim, podcast ve daha bir çok yazılarım...

Bilgisayar Bilimi Öğrenci Performans ve Sınıf Durumu

clock Mart 2, 2019 01:52 by author Volkan Atasever

Öğrencilerin Sınıf Durumuna veya Performansına göre verilen + ve - Puanlaması her hafta güncellenerek listede yer alacaktır. Artı puanlar sadece performans değil saygılı ve derse karşı ilgisine göre de verilir. eksi puanlar sadece saygı ve derse karşı ilgisi ile ilgilidir. Örneği ders anlatılırken oyun oynamak eksi puan ile değerlendirilir. Veya zilin çalmasına 5 dakika olmasına dersten çıkmak isteyenler eksi almaktadır. veya telefonlar derslere girmeden önce toplanmasına rağmen telefonunu idareye vermeyip üstüne kulaklıkla müzik dinleyenler ve cep telefonuyla mesajlaşıp oyun oynayanlarda - almaktadır. Eksiler her zaman artıya dönüşebilir. Artı alan öğrencilerde daha sonra eksi puan alabilir. Liselerde, orta öğretim seviyesinde bilgiler verilmektedir. Bu okulların amacı sadece ders değil aynı zamanda eğitim ve öğretimin birbiri ile harmanlanmasıdır. Eğitim ve Öğretim bir aradadır. Herşey ders performansı ile ölçülemez hayata karşı doğru duruş ve öğretmenlerle arkadaşlarına karşı doğru duruş sergilemeleri gözümüzdeki değerlerini arttırır.

Nötr durumda olanlar yani listede ismi olmayıp ne + ne de - alanlar dezavantaja sahip değildir. Proje, Sınav, Sınıf içindeki genel durumu vb. gibi kriterlere göre değerlendirilecektir.

 

10-D

Eylül Sude Akın +

Özge Özyıldırım +

Senanur Ateş ++++ (bir performans doğrudan 100)

Ahmet Furkan Fenik ---++

Emirhan Sönmez ++

Zeynep Işık +

Selinay Turan +

Fadime Nida Özgür +

Kerem Kocakuşak +

 

9-D

Senanur Yıldız +++

Muzaffer Eren Kaya +++++ (bir performans doğrudan 100)

Zeki Eren Dündar (Lab Sorumlusu) +

Enes Doğukan Erdoğan +

Oğuzhan Güneş ++++

Osman Kaan Can ++++

Emre Sevindik +++++ (bir performans doğrudan 100)

Muhammed Eren Cihangiroğlu +++++

Hamza Dinçer Veli +++

 

9-A

Yusuf İslam Soytürk +++-

Ege Gögkıyas +

Özgenur Yalçın ++

Beyzanur Koçak ++

Tarık Tokaç -+++

Özkan Öztürk --

Ahmet Akdoğan -

Hasan Barlak -

Tuana Küçük  (Lab Sorumlusu) -++

İlayda Karabulak -++

 

10-C

Furkan Esat Korkmaz +++++

Bekir Tuna Karataş +

Mahir Gülan +

Edanur Aslan ++

Reyhan Terkan +

Enes Duman ---

Azime İlksen Cehri ++++

Devrim Yıldırımçakar -

Bengisu Aktürk -

İlayda Özçelik ++++

 

9-B

Melih Çelebi ---- (saygısız davranış ve dersi umursamama)

Yusuf Çetin +++++

Bilal Yıldızhan ++++++

 

9-C

Nehir Aşantoğrul ++

Ceren Demirok ++

Alihan Balcı -

Ahmet Yusuf Küçükkavruk +

Mehmet Zanyar Yılmaz --+++-----

Muhammed Hüseyin Akdemir -

Yağız Ömer Kuş +++ (bir performans doğrudan 100)

 

10-B

Seyfettin Taşkıran +++

Enes Talha Aksoy ++-

Sena Aktaş ++

Özlem Kenan ---

Ömer Faruk Doğrul ++-+

Salih Öztürk ---- (ders dinlenmiyor oyun onanıyor)

Abdullah Yolcu - (ders dinlenmiyor oyun onanıyor)

Hilal Nazlı Kuruf ++++++

Sümeyy Başaran +

Elif Keskeç +

Gamzenur Kalay ++++

Yusuf Özeser -

Murat Yücel +++ (bir performans doğrudan 100)

Naim Eren Karaboğa +++

 

10-A

Elif Azak +++++

Ali Yağız Dülger --++++

Nazlı Şahin +

İclal Şevval Hiçdönmez ++--- (derste telefonla oynuyor)

Duru Korkmaz +

Zeynep Tunç ++++++++++ (bir performans doğrudan 100)

Hasan Korkut ++-+ (bir performans doğrudan 100) (ekstra performans gösterdi)

Ali Kalender ++++

Yiğit Kıvanç ++++

Gizem Akar +++

Zehra Demir ++

Emirhan Sönmez +++



2018-2019 9. Sınıf Proje Grupları

clock Mart 2, 2019 01:28 by author Volkan Atasever

9. Sınıf Proje Listesi ( Listede olmayanlar en az 3 en fazla 4 kişilik grubu ile projelerini belirleyip mail atmaları gerekmektedir.)

 

9-A Sınıfı

Grup 1:

1132 - Hasan Burakhan Barlak

1235 - Ege Gögkıyas

1131 - Fatih Mehmet Doğan

1124 - Osman Efe Söbelek

Konu: Arduino ile uzaktan kumandalı araba

 

Grup 2:

1129 - Ahmet Akdoğan

1133 - Yusuf İslam Soytürk

1121 - Ömer Özkan Öztürk

1141 - Ali Dinç

konu: Android ile sayı tahmin oyunu

 

Grup 3:

1119 - Tarık Tokaç

1138 - Emine Yağmur Sakızlı

1125 - Halime Karya Çankaya

1237 - Eylül Aykutalp

konu: Arduino ile ışık izleyen robot yapımı

 

Grup 4:

1 - Oktay Buzluk

1130 - Şevval Azra Oruç

1127 - Gökçenur Yurdakan

1135 - Abdullah Emircan Özer

konu: Kütüphane otomasyon programı (C# veya Java) (95 puan üzerinden değerlendiriliyor)

 

Grup 5:

1137 - Beyzanur Koçak

1136 - Asude Yanık

1234 - Tuana Küçük

1247 - İlayda Karabulak

konu: Android ile fal bakma uygulaması (95 puan üzerinden değerlendiriliyor)

 

Grup 6:

1120 - Özgenur Yalçın

1245 - Ramazan Emre Hakimoğlu

1128 - Arda Yusuf Uzsüren

konu: Android ile GPS konum tespiti (95 üzerinden değerlendiriliyor)

 

Grup 7:

1123 - Nisanur Melikoğlu

1126 - Atakan Cansu

1139 - Miray Demir

1140 - Azra Sude Ece Uzun

konu: hazır bir CMS ile web portalı kurmak (95 puan üzerinden değerlendiriliyor.)

 

 

9-B Sınıfı

Grup 1:

1171 - Ayşegül Tekin

1143 - Azra Karaağaç

1156 - Elif Ceren Ertan

1149 - Sena Samul Balta

konu: Android telefon ile doğduğu güne göre fal bakma uygulaması

 

Grup 2:

1146 - Açelya Yeniocak

1163 - Ali Fuat Yaşamul

1165 - Berkant Daşdemir

konur: Arduino ile uzaktan kumandalı araba yapımı

 

Grup 3:

1157 - Yusuf Öksüzer

1160 - Onurcan Aktan

1167 - Şevval Ilgaz Alkan

konu: Android telefon ile sayı tehmin oyunu

 

Grup 4:

1153 - Mehmet Mete Şahin

1248 - Eray Avşar

1169 - Berak Güler

1170 - Yusuf Çetin

konu: Android telefon ile sayısal loto uygulaması

 

Grup 5:

1148 - Melih Çelebi

1158 - Gökdeniz Ayberk Türkme

1162 - Mehmet Tunahan Kandaz1144 - Egemen Sübenmen

konu: Android  telefon ile GPS konum tespiti

 

Grup 6:

1145 - Furkan Mutlu

1150 - Simay Karagöz

1151 - Mizgin Demir

konu: Arduino ile Mini Sumo yapımı

 

Grup 7:

1154 - Ferhat Kılıç

1147 - Emir Öztürk

1155 - Miray Göksu Ceylan

konu: Hazır bir CMS sistemiyle forum sitesi kurmak (95 puan üzerinden)

 

Grup 8:

1152 - Akif Eren Şenel

1166 - Yunus Emre Beşli

1159 - Bilal Yıldızhan

1164 - Zeki Buğra Kapucu

konu: Hazır bir CMS sistemiyle web portalı kurmak (95 puan üzerinden)

 

 

9-C Sınıfı

Grup 1:

1187 - Dağçin Turgut

1179 - Mervan Daş

1280 - Azra Albayrak

1195 - Elif Altun

konu: Kütüphane otomasyon programı

 

Grup 2:

1200 - Ceren Demirok

1198 - Nehir Aşantoğrul

1186 - Büşra Gaylan

1193 - Hazal Betül Polat

konu: Android telefon ile doğduğu güne göre fal bakma

 

Grup 3:

1174 - Mehmet Zanyar Yılmaz

1181 - Enes Selimhan Yılmaz

1196 - Eren Kartal

1199 - Muhammed Hüseyin Akdemir

konu: Aruino ile ışığı takip eden robot böcek yapımı

 

Grup 4:

1189 - Yahya Öner

1192 - Osman Gürbüz

1191 - Ahmet Yusuf Küçükkavruk

1177 - Ömer Alper Baydar

konu: Arduino ile engelden kaçan robot böcek yapımı

 

Grup 5:

1175 - Serkan Soylu

1182 - Cem Civeler

1184 - Burak Sulan

1204 - Alihan Balcı

konu: Hazır bir CMS sistemi ile forum sitesi kurmak (95 puan üzerinden)

 

Grup 6:

1173 - Nazlı Çetin

1178 - Miray Güler Kurtuluş

1183 - Yağız Ömer Kuş

1190 - Hikmet Benek

konu: Android ile sayı tahmin oyunu (95 puan üzerinden)

 

9-D Sınıfı

Grup 1:

1206 - Senanur Yıldız

1285 - Zeynep Hendem

1226 - Müşerref Yurdakul

1207 - Esme Cemre Bektaş

konu: Android telefon ile doğduğu güne göre fal bakma uygulaması

 

Grup2:

1216 - Muzaffer Eren Kaya

1212 - Hamza Dinçer Veli

1222 - Zeki Eren Dündar

1229 - Kemal Furkan Bayındır

konu: Android telefon ile sayı tahmin oyunu

 

Grup 3:

1214 - Emre Sevindik

1220 - Nisa Nur Çakıroğlu

1239 - Zeynep Yıldız

1221 - Ceren Binici

konu: Hazır bir CMS ile forum sitesi kurmak

 

Grup 4:

1205 - İbrahim Durmuş

1209 - Muhammed Eren Cihangiroğlu

1210 - Ramazan Aydoğdu

1223 - Taha Emre Kurt

konu: Hazır bir CMS ile web portalı kurmak (95 puan üzerinden değerlendirilecek)

 

Grup 5:

1218 - Enes Doğukan Erdoğan

1208 - Oğuzhan Güneş

1227 - Osman Kaan Can

1243 - Ahmet Altunok

konu: RC araca arduino ile ESC yapımı (95 puan üzerinden değerlendirilecek)

 

Grup 6:

1231 - Mehmet Pektaş

1228 - Emir Bayındır

1241 - Cihan Derviş Elmas

1219 - Lütfiye Sude Teke

konu: Kütüphane otomasyon programı (C# veya Java) (95 puan üzerinden değerlendirilecek)

 

Grup 7:

1203 - Emre Çakar

1224 - Zeynep Öztürk

1225 - Evin Sudem Kaya

1240 - Ebubekir Ay

konu: RC araca kamera bağlamak

 

 



Robotik Sınıfı Malzeme Listesi -1

clock Mart 2, 2019 00:57 by author Volkan Atasever

Genel Malzeme olarak Arduino Uno ve Breadboard. birer tane kesinlikle lazım ama isterseniz birden fazla alabilirsiniz

Proje 1 Malzeme Listesi:
    1 adet 10kΩ NTC
    2 adet 10kΩ Direnç
    İki ucu erkek jumper kablo
    1 adet LED

 

Proje 2 Malzeme Listesi

    2 adet LED
    1 adet 330Ω direnç
    1 adet 10kΩ direnç
    1 adet push-buton
    İki ucu erkek jumper kablo

Proje 3 Malzeme Listesi:

L293D Motor Shield
Herhangi bir DC motor
9V Pil
9V Pil yuvası
Motorla uyumlu bir tekerlek
2 adet kablo

Proje 4 Malzeme Listesi:
Bir adet kızılötesi kumanda ve sensör;
Bir adet servo
Jumper Kablolar
5v çoğaltmak için breadboard

Proje 5 Malzeme Listesi:

    12 Adet Erkek-Erkek Jumber kablo
    3 Adet Servo
    2 Adet M3*10 Vida
    2 Adet M3*30 Vida
    4 Adet M3 Fiberli Somun

Genel Malzemeler: erkek ve dişi jumper kablolar, buzzer



2018-2019 10. Sınıf Proje Grupları

clock Şubat 28, 2019 15:37 by author Volkan Atasever

10. Sınıf Proje Listesi ( Listede olmayanlar en az 3 en fazla 4 kişilik grubu ile projelerini belirleyip mail atmaları gerekmektedir.)

 

10-D Sınıfı:

Grup 1:

1111 - Kağan Ulucutsoy

1001 - Senanur Ateş

1107 - Bahadır Sökel

980 - Arda Tunç

Konu: Hazır bir CMS ile forum sitesi oluşturma

 

Grup 2:

1011 - Büşra Kayabümin

991 - Emirhan Sönmez

1071 - Seyithan Kabulantok

1021 - Muhammed Ali Aybey

Konu: Arduino ile uzaktan kumandalı araba yapımı

 

Grup 3:

1009 - Selinay Turan

977 - Zeynep Işık

1002 - Fadime Nida Özgür

954 - Kerem Kocakuşak

Konu: Arduino ile ışık takip eden robot böcek yapımı

 

Grup4:

1016 - Aleyna Demir

1053 - Zeynep Akalın

984 - Dila Yalçın

983 - Ahmet Furkan Fenik

Konu: Arduino ile engelden kaçan robot böcek yapımı

 

Grup 5:

1034 - Abdullah Küllük

979 - Zerda Sude Güneş

1045 - Rabiye Mihyaz

konu: Raspberry Pi ile MP3 Player

 

Grup 6:

950 - Özge Özyıldırım

959 - Eylül Sude Akın

1112 - Elif Büşra Yıldız

konu: Arduino ile Ay38910 veya SID Player yapımı

 

10-B Sınıfı

Grup 1:

1041 - Hilal Nazlı Kuruf

963 Gamzenur Kalay

985 - Sümeyye Başaran

1056 - Elif Keskeç

konu: Arduino ile engelden kaçan robot yapımı

 

Grup 2:

1051 - Azra Melek Hacıosmanoğlu

1040 Melike Bingöl

970 Seyfettin Taşkıran

1064 Yağmur Çekim

konu: Android ile Sayısal loto uygulaması yapımı

 

Grup 3:

1049 - Naim Eren Karaboğa

1034 - Yusuf Özeser

966 - Salih ÖZtür

997 - Enes Talha Aksoy

konu: Android ile sayı tahmin oyunu yapma

 

Grup 4:

1029 - Erkan Koç

1005 - Ömer Faruk Doğrul

994 - Murat Yücel

949 - Özlem Kenan

konu: Android ile doğduğu güne göre fal bakma uygulaması (95 puan üzerinden)

 

Grup 5:

1028 - Öykü Temel

1061 - Duha Tuyan Yılmaz

946 - Abdullah Yolcu

konu: kütüphane otomasyon programı (95 puan üzerinden değerlendirilecek)

 

Grup 6:

1031 - Sena Aktaş

1033 - İrem Saraç

1092 - Seda Öz

konu: arduino ile ışığı takip eden robot yapımı (95 puan üzerinden değerlendirilecek)

 

 

10-A sınıfı

Grup 1:

1020 - Ali Yağız Dülger

1039 - Ali Kalender

1060 - Yiğit Kıvanç

1013 - Muhammet Bayındır

konu: Android ile sayısal loto uygulaması

 

Grup2:

999 - Zeynep Tunç

987 - Ferhat Bertan

1007 - Ali Osman Akkoca

1080 - Salih Özdemir

konu: Hazır bir CMS ile forum sitesi oluşturma

 

Grup 3:

1006 - Gizem Akar

1059 - Duru Korkmaz

1052 - Bahar Gögyıldız

1027 - Fatmagül Kaplan

konu: Android ile sayı tahmin uygulaması

 

Grup 4:

1102 - Esma Baitürk

1063 - Büşra Yılmaz

1012 - Nazlı Şahin

konu: Android ile doğum gününe göre fal bakma uygulaması

 

Grup 5:

1015 - Zehra DEMİR
1057 - Burhan SÜLEYMANOĞLU
1037 - Azra Nur ŞİMŞEK
Konu: Kütüphane Otomasyon Programı

 

Grup 6:

1030 - İclal Şevval Hiçdönmez

993 - Azra Zeren Aker

989 - Ayşe Ece Menteş

905 - Özgün Yaman

konu: Android ile Scrum poker yapımı

 

Grup 7:

1073 - Hasan Korkut

1010 - İsmail Caner Bilgin

1003 - Elif Azak

konu: Arduino ile uzaktan kumandalı araç yapımı

 

 

10-C Sınıfı

Grup 1:

955 - Betül Arslanoğlu

969 - Devrim Yıldırımçakar

1044 - Zeynep Çelik

1088 - Bilge Nur Atakan

konu: kütüphane otomasyon programı

 

Grup 2:

1042 - Batuhan Altuntaş

1097 - Zeynep Duru Arpaguş

3 - İrem Özkaya

konu: hazır bir CMS ile forum sitesi kurma

 

Grup 3:

5 - Enes Duman

1038 - Edanur Aslan

951 - Mete Kaan Koca

1070 - Melike Orcan

konu: Android telefon ile GPS bulma uygulaması

 

Grup 4:

998 - Bekir Tuna Karataş

953  - Mehir Gülan

986 - Ahmet Kerem Kurt

990 - Ahmet Yusuf Yıldız

konu: hazır bir CMS ile web portalı kurmak

 

Grup 5:

948 - Mustafa Karasungur

956 - İlksen Cehri

1108 - Reyhan Terkan

konu: Android telefon ile doğduğu güne göre fal bakma uygulaması

 

Grup 6:

981 - Zeynep Sena Diler

1055 - Sefa Zeynep Özçelik

992 - Rana Özdemir

konu: Raspberry Pi ile MP3 Player

 

Grup 7:

982 - İlayda Özçelik

6 - Bengisu Aktürk

1054 - Selin Dağlı

1050 - Furkan Esat Kokrmaz

konu: Arduino ile engelden kaçan robot yapımı



Veritabanı ve SQL Server dersleri başlıyor

clock Şubat 27, 2019 05:06 by author Volkan Atasever

CSharp 101 ve CSharp 201 derslerinde eş zamanlı olarak Veritabanı eğitimine giriş yapıyoruz. Kullanacağımız veri tabanı SQL Server olacak. bir çok bilgisayarda kurulumu yaptık olmayanlara da kurulumu yapıyor olacağız.



Volkan Atasever Kimdir ?

E-Mail: volkan(et)volkanatasever.com

Kurucu&Genel Müdür/Software4Galaxy Ltd.
Bilgisayar Mühendisi
Eğitmen ve Danışman, Teknoloji Yazarı, Şair, Araştırmacı, Girişimci, Amatör Telsiz Operatörü, Amatör Denizci, Akvarist, Nümismat, Filatelist, Bilim İnsanı

Genel Duyurular

-Yakın bir zamanda Amatör Telsiz , Amatör Denizcilik, Amatör Balıkçılık ve Shortwave Radio adında yeni dört kategori ile bilgilerimi paylaşıyor olacağım.

-RC Araçlar kategorisi ilgi alanımdadır artık bu konuda da araştırmalar yapıp zaman buldukça projelerimi paylaşacağım.

Yasal Bilgi

Sitedeki yazıları,kodlar ve diğer materyaller Volkan Atasever'e aittir. Yazarı ve siteyi kaynak göstererek yazıları paylaşabilirsiniz.  Copyright(c)2004-2019

Sign In